O mnie

Kompetencje

Ukończyłem Wydział Psychologii na Uniwersytecie Warszawskim (specjalizacja: psychoterapia). W ramach studiów działałem aktywnie w trzech kołach naukowych (o tematyce związanej z rozwojem osobistym, psychoterapią i psychiatrią). Przez 4 lata uzyskiwałem stypendium za wyniki w nauce.

Aktualnie jestem na studiach doktoranckich (również na Wydziale Psychologii UW), na które dostałem się jako pierwszy na liście (najwyższy wynik w rekrutacji). Pracuję nad projektem badawczym z zakresu psychologii samokontroli (czyli o tym, jak opierać się pokusom i realizować swoje cele długoterminowe).

Jestem coachem certyfikowanym w podejściu wielopoziomowym (Multi-Level Coaching). Pracuję z klientami od roku 2011.

Szkolę się w metodach wspierania w rozwoju i pomagania systematycznie od 2009 roku; mam za sobą ponad 800 godzin na sali szkoleniowej, z czego większość to wysokiej jakości szkolenia prowadzone przez profesjonalistów i silnie nastawione na budowanie konkretnych umiejętności.

Zależy mi na profesjonalizacji branży coachingu w Polsce, dlatego staram się promować wysokie standardy w coachingu oraz wypowiadać się przeciw nieetycznemu zachowaniu i różnym bujdom sprzedawanym pod szyldem coachingu. Działam także w Stowarzyszeniu Coachów PRIZM (m.in. odpowiadam za prowadzenie badań naukowych nad coachingiem), które promuje profesjonalny coaching.

Jestem w trakcie 4-letniego Studium Neurolingwistycznej Psychoterapii, którego ukończenie umożliwia ubieganie się o Europejski Certyfikat Psychoterapii. Należę do Polskiego Stowarzyszenia Neurolingwistycznej Psychoterapii.

Posiadam również certyfikaty Praktyka i Mistrza Praktyka NLP, Praktyka BeyondNLP oraz Praktyka Integral Eye Movement Therapy.

Swoją praktykę, zarówno coachingową jak i psychoterapeutyczną, regularnie superwizuję.

Dbam również o pracę nad samym sobą, dlatego wiem, jak to jest być z drugiej strony. Przeszedłem trzy procesy coachingowe, aktualnie jestem w trakcie długoterminowej psychoterapii szkoleniowej (aby ukończyć szkolenie psychoterapeutyczne trzeba przejść proces własnej terapii), uczestniczyłem w trzech treningach terapeutycznych (to taka terapia grupowa). Przeróżnych grup roboczych czy spotkań coachingowych, na których trenuje się (na sobie) rożne metody, nawet nie będę próbował liczyć. Oprócz tego wszystkiego jeszcze lubię eksperymentować z różnymi metodami sam na sobie : )

Doświadczenia psychoterapeutyczne i kliniczne zbierałem w Akademickim Ośrodku Psychoterapii przy Uniwersytecie Warszawskim, III. Oddziale Psychiatrycznym Samodzielnego Wojewódzkiego Zespołu Publicznych Zakładów Psychiatrycznej Opieki Zdrowotnej w Warszawie, Oddziale Psychiatrii Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego w Warszawie, Klinice Psychiatrii i Stresu Bojowego Wojskowego Instytutu Medycznego i Oddziale Psychiatrii Ogólnej Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.

Certyfikaty

 

Szkolenia

 • Studium Neurolingwistycznej Psychoterapii (w trakcie), Polski Instytut NLP
 • Studium Coachingu MLC (Multi-Level Coaching), dr hab. Mirosława Huflejt-Łukasik, Benedykt Peczko (195 godzin szkoleniowych)
 • Wprowadzenie do Współczucia w Psychologii i Psychoterapii, Wendy Wood, Julia Wahl (7,5 godziny szkoleniowej)
 • 8-tygodniowy warsztat Mindfulness-Based Stress Reduction/Mindfulness-Based Cognitive Therapy, Jolanta Berezowska
 • Terapia Akceptacji i Zaangażowania w leczeniu psychoz: rehabilitacja oparta na mindfulness, Dr Joe Oliver (3 godziny szkoleniowe)
 • Wprowadzenie do terapii akceptacji i zaangażowania: podstawy metody Matrix, Ronald Burian, Annick Seys (8 godzin szkoleniowych)
 • Praktyk BeyondNLP, ChangeMakers Training (90 godzin szkoleniowych)
 • Praktyk Integral Eye Movement Therapy, ChangeMakers Training (8 godzin szkoleniowych)
 • Metody pracy z trudnymi i przewlekłymi problemami, Andrew Austin (16 godzin szkoleniowych)
 • Trance-Formations, dr Richard Bandler, John La Valle (25 godzin szkoleniowych)
 • Science of Luck, ChangeMakers Training (8 godzin szkoleniowych)
 • Mistrz Praktyk Neurolingwistycznego Programowania zgodny z wymogami Europejskiego Stowarzyszenia NLP, Polski Instytut NLP (200 godzin szkoleniowych)
 • Praktyk Neurolingwistycznego Programowania zgodny z wymogami Europejskiego Stowarzyszenia NLP, Polski Instytut NLP (186 godzin szkoleniowych)
 • Hipnoza i Szamany, Grupa Mateusz Grzesiak (40 godzin szkoleniowych)
 • In Time Management, Adam Dębowski (10 godzin szkoleniowych)

W co wierzę?

Wierzę w możliwości człowieka. W to, że potrafi się zmieniać, przekraczać swoje ograniczenia, działać na rzecz czegoś większego niż on sam.

Wierzę, że odpowiednie warunki, sprawdzona wiedza i skuteczne narzędzia mu w tym pomagają. Wierzę w to, że kluczowa w sięganiu po marzenia jest samoświadomość i determinacja.

To sprawia, że zajmuję się pomaganiem w rozwoju i rozwiązywaniu problemów.

Moim zadaniem jest wspieranie, pomoc w znajdywaniu skutecznych rozwiązań i dzielenie się wiedzą. Robię to, co robię, ponieważ takie działanie przynosi mi głęboką satysfakcję. Chcę w życiu budować szczęście – swoje i innych ludzi. To jest moją misją.

 

MISJA

Coaching zespołowy prowadzony przez Stowarzyszenie Coachów PRIZM dla ukraińskich aktywistów. Projekt społeczny realizowany we współpracy z Związkiem Ukrainców w Polsce, Polską Fundacją im. Roberta Schumana i Fundacją Konrada Adenauera w Polsce.

Wierzę, że aby skutecznie działać na rzecz mojej misji, muszę dbać o trzy rzeczy: znać i szlifować praktyczne umiejętności wprowadzania zmian (dlatego mam za sobą tyle szkoleń i nadal nie przestaje się szkolić), opierać się na rzetelnej, sprawdzonej wiedzy (dlatego dużo czasu spędzam zgłębiając współczesną wiedzę naukową) i pracować nad sobą samym, abym był taką osobą, której obecność daje poczucie bezpieczeństwa, akceptację i wsparcie (dlatego mam za sobą sporo procesów rozwojowych, superwizuję się i staram się dostrzegać nad czym jeszcze powinienem popracować, by lepiej pomagać innym).

 

PRAKTYKA

Z Richardem Bandlerem, jednym z twórców NLP. Kontrowersyjna postać: choć brał udział w powstawaniu NLP, to niestety także przyczynił się do jego marginalizacji i oddalenia się od nauki. Teraz głównie zajmuje się raczej showami niż merytorycznymi szkoleniami.

 

Uważam, że bezrefleksyjna pogoń za swoimi celami, karierą, sukcesem, ciągły pęd: szybciej, więcej, lepiej, to zły pomysł na życie. Ale równie złym pomysłem jest poświęcenie się tylko temu, co tu i teraz, nie zważanie na konsekwencje, całkowite życie chwilą. To, co do mnie przemawia, to równowaga.

Życie, w którym łączę dążenie do swoich celów, ciężką pracę na rzecz wymarzonej przyszłości z umiejętnością zatrzymania się – odnajdywania głębokiego spokoju w tu i teraz, cieszenia się z tego, co po prostu jest. Ważne jest także patrzenie wstecz, na to, co się wydarzyło i czerpanie mądrości z przeszłych doświadczeń. Połączenie tych trzech perspektyw dopiero sprawia, że życie staje się pełne.

Dlatego oprócz intensywnego dążenia do moich celów (choć z tą intensywnością różnie bywa ;)), uczę się tego, by cieszyć się chwilą. Bardzo mi w tym pomaga praktykowanie medytacji. Zanurzenie się w rzeczywistości, jakie czasami przychodzi dzięki medytacji, jest niesamowitym doświadczeniem.

 


NAUKA

Z Philipem Zimbardo, na 2nd International Conference on Time Perspective. Jeden z najsławniejszych psychologów na świecie, autor tzw. eksperymentu więziennego oraz twórca i badacz koncepcji
perspektyw czasowych.

Pasja? Psychologia

Działanie ludzkiego umysłu mnie absolutnie fascynuje. Zgłębiam tę wiedzę od około 10 lat, robię to coraz intensywniej. I wiem, że jestem dopiero na początku. Wiem również, że zgłębianiu tej wiedzy i przekuwaniu jej na praktykę – by mogła zostać wykorzystana do ulepszania codzienności każdego z nas – chcę poświęcić całe życie.

Staram się także dołożyć własną cegiełkę do tej wiedzy: zajmuję się nauką – jestem doktorantem na UW, prowadziłem i prowadzę różne badania, bywam  na konferencjach (czasami je organizuję), zdarzyło mi się coś opublikować.

A gdy się już przemęczę psychologizowaniem, to w wolnym czasie spotykam się ze znajomymi, czytam literaturę: i tę dobrą, bo porusza i daje do myślenia; i tę trochę mniej ambitną, żeby się dowiedzieć kto zabił (skandynawskie kryminały). Oglądam seriale, te lepsze, które mają dobrą historię do opowiedzenia. Lubię też podróże, choć przez ostatnie lata mam niestety dość mało czasu na nie.

I oczywiście ubóstwiam koty.