Każdy z nas doświadcza w życiu trudnych chwil i przykrych emocji. To jest normalne.


Jednak czasami trudne chwile trwają i trwają, negatywne emocje są coraz silniejsze, pojawia się głęboki smutek i silny lęk, czasami gniew, uczucia rezygnacji. Coraz silniej wpływają one na Twoje życie, przejawiają się w wielu jego aspektach, jest Ci coraz trudniej.

Pojawia się cierpienie. I nie odchodzi.


Gdy te trudne emocje i negatywne myśli paraliżują Twoje życie – czujesz się gorzej na co dzień, nie działasz tak, jak wcześniej, masz wrażenie, że jesteś w pułapce, z której nie możesz się wydostać – warto sięgnąć po pomoc.

Psychoterapia pomaga w radzeniu sobie z problemami psychologicznymi.

Dzięki niej możesz uwolnić się od negatywnych myśli, emocji i zachowań.

Wtedy możliwe stają się nowe sposoby myślenia i nowe zachowania. Takie, które będą Ci służyły, które sprawią, że będziesz mógł wieść dobre życie, czuć się lepiej ze sobą samym i w relacjach z innymi.

Psychoterapia nie tylko pomaga przekroczyć swoje problemy, ale umożliwia wzrost i rozwój. Dzięki niej możesz zacząć kształtować swoje życie zgodnie z Twoimi wartościami i celami.

Pamiętaj, że na każdą sytuację, nawet tę najtrudniejszą, możesz mieć wpływ.

"Człowiekowi można odebrać wszystko z wyjątkiem jednego – ostatniej z ludzkich swobód: swobody wyboru swojego postępowania w konkretnych okolicznościach, swobody wyboru swojej własnej drogi."

- Victor Frankl, więzień obozów koncentracyjnych, twórca logoterapii

Problemy z jakimi pracuję:


 • lęk (fobie, zaburzenie stresu pourazowego i inne formy lęku),
 • depresja,
 • inne trudne emocje (np. gniew, wstyd, poczucie winy),
 • problemy w relacjach,
 • kryzys życiowy,
 • niskie poczucie własnej wartości.

Nie pracuję z osobami cierpiącymi na zaburzenia ze spektrum schizofrenii oraz osobami uzależnionymi. Jeśli jednak cierpisz na którąś z tych przypadłości, napisz – postaram się polecić innego terapeutę.

Jak wygląda psychoterapia?


Pierwsze spotkanie ma charakter konsultacji, na której staramy się lepiej przyjrzeć sprawie, z którą przychodzisz. Rozmawiamy o tym, jak przeżywasz aktualnie swoją sytuację, od kiedy ona ma miejsce, w jakich sytuacjach Twoje samopoczucie jest lepsze, w jakich gorsze, jakich rozwiązań próbowałeś do tej pory.


Następnie możemy umówić się na zasady współpracy. Spotkania trwają 60 minut i odbywają się co tydzień. Ich liczba zależy od charakteru problemu. Na początek proponuję zwykle 12 spotkań.


Gdy już lepiej poznamy Twoją aktualną sytuację, nadchodzi czas, aby przemyśleć sytuację przez Ciebie pożądaną – czyli cel, który chcesz osiągnąć poprzez psychoterapię. Na ile to możliwe, cel staram się określić możliwe precyzyjnie – abyśmy wiedzieli, co czego zmierzamy i poznali moment, w którym to osiągniemy. W moim podejściu bardzo ważne jest sprawdzenie uwarunkowań systemowych – tego, co Cię otacza: jak wpływają na Twoją sytuację bliscy, znajomi, środowisko zawodowe itd.


Sama psychoterapia polega na rozmowie, mówieniu o swoich emocjach, myślach, trudnościach, ale także o mocnych stronach, poszukiwaniu rozwiązań, innych niż dotychczasowe perspektyw. W swojej pracy korzystam również z technik, np. pracy w wyobraźni, czy w przestrzeni. Oczywiście to Ty zawsze decydujesz, czy dane ćwiczenie będzie dla Ciebie odpowiednie i czy chcesz je wykonać. Czasami również proszę o wykonanie różnych zadań domowych pomiędzy sesjami.

"Najlepsze lata twojego życia to te, w których decydujesz, że twoje problemy należą do ciebie. Nie obwiniasz swojej matki, ekologii czy prezydenta. Uświadamiasz sobie, że to ty kontrolujesz swoje przeznaczenie"

- Albert Ellis

O Neurolingwistycznej Psychoterapii (NLPt)


NLPt jest określana jako zorientowana na cel, integracyjna terapia systemowa.

Zorientowanie na cel oznacza, że w pracy skupiamy się głównie na przyszłości – na tym, do czego chcesz dążyć. Czasami oczywiście wracanie do przeszłych spraw – po to, by je uporządkować, czy żeby czerpać z nich naukę – jest bardzo ważne, ale nie jest głównym punktem skupienia. Aby skutecznie dążyć do celu, pracujemy nad uświadomieniem, wzmacnianiem i budowaniem Twoich mocnych stron. W NLPt ważne jest nie tylko to, żebyś osiągnął swój cel podczas psychoterapii, ale także abyś w przyszłości mógł samodzielnie sobie poradzić z problemami i wyzwaniami. Określenie „integracyjna” wskazuje na to, że NLPt czerpie z różnych podejść psychoterapeutycznych. Można w niej znaleźć elementy podejścia humanistycznego, poznawczo-behawioralnego, hipnoterapii ericksonowskiej i systemowego.


NLPt wywodzi się z neurolingwistycznego programowania (NLP), które powstało na podstawie obserwacji i modelowania najskuteczniejszych psychoterapeutów lat 60. I 70. w USA. NLPt jest jednak odrębnym i ustrukturalizowanym systemem pomagania, czerpiącym z teorii psychologicznych i doświadczeń klinicznych psychoterapeutów. Szkolenie w NLPt trwa minimum 4 lata i spełnia wysokie, międzynarodowe standardy. Studium NLPt jest akredytowane przez Europejskie Stowarzyszenie NLPt (EA NLPt). Uzyskanie Certyfikatu NLPt uprawnia do uzyskania Europejskiego Certyfikatu Psychoterapii (European Certificate of Psychotherapy, ECP). Ukończenie Studium NLPt spełnia tzw. minima szkoleniowe ustalone przez Polską Radę Psychoterapii we współpracy z Ministerstwem Zdrowia oraz uprawnia również do ubiegania się o Certyfikat Psychoterapeuty Polskiej Federacji Psychoterapii.

  Kilka podstawowych założeń NLPt:


 • Ludzie funkcjonują wg. własnej perspektywy rzeczywistości, tzw. mapy. W umyśle człowieka nie istnieje obiektywna rzeczywistość, ale nasza, subiektywna jej reprezentacja ukształtowana przez nasze dotychczasowe doświadczenia życiowe i kulturę, w której żyjemy.
 • Dobry kontakt z drugą osobą polega na spotkaniu jej w jej mapie świata. Zbudowanie zaufanie zależy od otwartości na inność, zrozumienia i zaakceptowania subiektywnej rzeczywistości drugiej osoby.
 • Każdy ma lub może stworzyć zasoby potrzebne do zmiany, rozwoju, realizacji swoich celów. W psychoterapii szukamy możliwości i rozwiązań, które można odkryć w sobie lub zbudować.
 • Celem wsparcia jest tworzenie nowych możliwości. Różne zachowania, nawet te, które wydają się negatywne, mogą w pewnych kontekstach być przydatne. W NLPt zakłada się rozszerzanie możliwości klienta – tak, aby miał większy wybór, a nie odbieranie zachowań, sposobów myślenia, czy przeżywania.
 • Każde zachowanie ma pozytywną intencję. Nawet te bardzo negatywne zachowania, w jakiś (często ograniczony i szkodliwy dla całej osoby) sposób, dbają o coś. Warto jest to dostrzec, ale jednocześnie poszukać lepszego rozwiązania.

Cena


1 spotkanie (60 minut) – 170 zł .

(Cena pierwszej konsultacji i następnych spotkań jest taka sama.)